Реакции към американската женска гимнастика, спечелили злато, са достойни за техните собствени медали

Съдържание:

Срещайки се и след това надминавайки най-високите очаквания на всички, американският женски отбор спечели златен медал за отборното състезание във вторник. Суперзвездата Симоне Бейлс проправи пътя за втората поредна олимпийска победа на отбора заедно с съотборниците си Али Райсман, Габи Дъглас, Лори Ернандес и Медисън Кочиан. Реакциите в Twitter към гимнастиката на жените в САЩ, които печелят злато, са достойни за собствените си медали.

За първи път американски отбор по гимнастика спечели златни медали. Крайният резултат на отбора от 184.897 е повече от осем точки по-висок от руските сребърни медалисти - наистина гигантски марж. Считано за почти безупречно, изпълненията, допринесли за невероятно висок резултат, показват, че големите неща ще дойдат във финалите на индивидуалните многоборства, които ще се проведат този четвъртък, 11 август. Biles и капитанът на отбора Raisman, който спечели първи и втори в квалификациите, ще представлява САЩ. Съотборникът му Дъглас заема трето място, но олимпийските правила забраняват на отборите да имат повече от две гимнастички в индивидуалните финали. Така че, въпреки че резултатът на Дъглас беше почти две точки по-голям от четвъртото място, бразилецът Ребека Андраде, изглежда, че сме видели последния Дъглас за сега.

Но обратно към празника!

Наречена на „финалната петица” (защото всеки американски отбор се нуждае от зашеметяващ псевдоним), жените бяха довели до победа от координатора на националния отбор Марта Кароли. Кароли е треньор на американския екип от 2001 г. и тя се оттегля от това, което изглежда като най-недосегаем връх. Екипът избра "Финалната петица" за прякор, защото те са последният олимпийски отбор на Кароли; това е предназначено да я почита. Освен това на следващите олимпийски игри гимнастическите отбори ще се състоят от четирима членове, а не от пет. Наистина, тези спортисти отбелязват края на една ера, защото през 2020 година нещата могат да изглеждат много различни.

Бийлс е получил най-добрите резултати за деня, който се надява да вземе по-късно към отделните събития с надеждата да спечели повече медали. Тя може да спечели общо пет, докато в Рио, което ще добави към вече изчерпателната си колекция от медалите на Световното първенство (тя има 10).

В момента САЩ са обвързани с Китай за първи път с общо пет спечелени златни медала. При разглеждането на всички нива на медали, САЩ са доста напред с 20 срещу 13-те в Китай. Но в момента сме в началото на състезанието. Предстоящите седмици със сигурност ще ви предложат повече изненади и разстройства, давайки нови имена на домакинства, за да научите повече, докато аплодирате старите ни любими.